Counter'a notki o życiu i przyrodzie :-)

TYTAN – Księżyc Saturna jest zamieszkany?

25 Komentarzy

Tytan - księżyc Saturna

Tytan - księżyc Saturna

Wszystko wskazuje na to, że na Tytanie, największym księżycu Saturna, istnieje wysoko zaawansowana cywilizacja, która zamieszkuje i terraformuje księżyc. Tytan jest według oficjalnych źródeł satelitą o niezwykle podobnych właściwościach geofizycznych do wczesnej, formującej się Ziemi. Posiada ogromną atmosferę sięgającą do 1000 kilometrów ponad powierzchnię, 1,5 razy gęstszą od atmosfery Ziemi.  Jego atmosfera składa się ponoć głównie z azotu (98.4%) i węglowodorów jak metan, etan, acetylen, etc. Jest to wedle oficjalnych źródeł naukowych jedyny księżyc w układzie słonecznym posiadający swoją atmosferę. Na powierzchni Tytana występują również płynne jeziora metanu i jest to rzekomo jedyny satelita w układzie słonecznym poza Ziemią, który posiada płyn na powierzchni. Rzekomo, ponieważ od dawna wiadomo, że na Marsie woda występuje obficie w stanie płynnym, na co są liczne dowody fotograficzne.

Zdjęcia zrobione przez sondę Cassini ukazują gigantyczny, trójwymiarowy profil humanoida o negroidalnych rysach twarzy znajdujący się blisko Jeziora Ontario i Bieguna Południowego.  Postać posiada coś w rodzaju hełmu tudzież turbanu z piórkiem i wiele detali, których naturalne pochodzenie jest zupełnie nieprawdopodobne. Zapraszam do obejrzenia filmów.

Oficjalne zdjęcia postaci dostępne są tutaj: http://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA06240

PIA06240_01

a tu: http://photojournal.jpl.nasa.gov/animation/PIA06241 można obejrzeć animację złożoną z kilku zdjęć, na których widać przesuwające się nad postacią chmury. Warto dodać, że twarz nie jest zrobiona z chmur ani gazów, gdyż nakładanie zdjęć radarowych ukazujących geologię obszaru wyraźnie wskazuje, iż  twarz jest efektem ukształtowania terenu i przypadkowość takiego ukształtowania jest równa zero.

Podsumowując ten krótki wpis należało by się zastanowić cóż takieg0 murzyni (a profil ma ewidentnie afrykańskie rysy) robią na Tytanie? Pochodzenie czarnej rasy od małpoludów w świetle widocznych fotografii wydaje  się mniej prawdopodobne. Czyżby rasy ludzkie zawierały w sobie genomy od różnych stwórców, na podobieństwo których zostały stworzone?

Na sam koniec zamieszczam zdjęcie znajdujące się tu: http://saturn.jpl.nasa.gov/photos/imagedetails/index.cfm?imageId=2628 zrobione z wysokości 8 kilometrów przez wystrzeloną próbkę, a pod spodem zdjęcie Gdyni z Google Earth o podobnych parametrach choć trochę innym kącie, bez chmur i bez podobnego do Tytana oświetlenia 🙂 To co widzimy na zdjęciu księżyca Saturna wygląda na miasto.

IMG002628-br500 Gdynia

Reklamy

Written by counter108

Sierpień 24, 2009 @ 11:16 pm

Komentarzy 25

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kurcze, zawsze byłem przekonany, że obce cywilizacje na pewno istnieją, ale nigdy bym się nie spodziewał, że w naszym układzie słonecznym! Counter, dobry blog. Dobrze Cię było czytać na eiobie, ale jak ci sekciarze od tego Gryfa144 czy 666 zaczęli syf robić to przestałem tam zaglądać. Muszę przyznać, że inspirujesz człowieku tym swoim tropieniem obcych cywilizacji. Tak Trzymaj.
  Pozdrawiam

  He-Man

  Sierpień 27, 2009 at 10:34 pm

 2. He-Man, może te cywilizacje wcale nie są takie „obce” jak się to wydaje? 🙂 Dla mnie nie ulega wątpliwości, że zamieszkują one ten układ słoneczny od milionów, jeśli nie miliardów lat. Dzięki i pozdrawiam 🙂

  counter108

  Sierpień 27, 2009 at 10:51 pm

 3. Pewnie jest to prostsze niż to mi się wydaje, ale dysonans poznawczy w takich przypadkach daje znac o sobie:-)

  He-Man

  Sierpień 28, 2009 at 6:30 pm

 4. Ciekawe… 🙂

  Moon

  Sierpień 31, 2009 at 1:47 am

 5. co do tej twarzy to nie jestem przekonana może po prostu tak się akurat chmury ułożyły, poza tym nie widać tego na pierwszy rzut oka, tylko dopiero po przyglądnięciu się. to tylko taka iluzja. Poza tym temperatura jest zbyt niska, a atmosfera posiada o około 20 % azotu więcej niż powinna, aby rozwinęło się życie takie jak nasze. Co jednak nie wyklucza, że istnieją tam jakieś proste organizmy, albo dopiero powstają, gdyż ponoć Tytan przypomina Ziemię taką jaka była po zakończeniu stadium kształtowania globu, kiedy jeszcze nie istniało na niej życie, i jej powierzchnia pokryta była wulkanami. Całkiem możliwe że za ileś milionów lat powstaną tam jakieś gady czy co, albo będziemy mogli sterraformować ten księżyc i zamieszkać (kiedy totalnie zatrujemy naszą planetę i nie będzie ona się nadawała do dalszego życia na niej). choć to fanatyjne wizje przyszłości, to jednak całkiem możliwe że już w XXII wieku nam się uda. Już dzisiaj w naukowym światku głośno jest o terraformacji Marsa, więc kto wie ile jeszcze światów przed nami? pół tysiąclecia wcześniej śniły nam się żelazne maszyny latające po niebiosach, dziś są one normą…

  Zuza14

  Styczeń 24, 2010 at 2:44 pm

  • Wręcz wku*wia mnie takie myślenie. Ja prld i co że jest 20 % azotu więcej. Kosmici to nie ludzie mogą oddychać czym chcą, pić co chcą a naukowcy tylko biorą pod uwage wode.

   ZnanyYoutuber:P

   Lipiec 30, 2013 at 2:38 pm

 6. koleś jedyne istniejące tam życie to złozone stwożenia wielkości bakteri pływające w metanie [wiem bo sie ma znajomosci].jest kilka takich miejsc gdzie można powiedziec że są tam cywilizacje ruwne nam np: w plejadach można wykryć stężenia metalu i zólta krożonce nad jedną z planet a w obliczeniach jest tam niewiele cieplej.Niestety w naszym układzie możesz sobie w niekturych miejscach wybrać sie na szczupaki a i tylko gemba z marsa ma anomalie jak ziemskie piramidy.

  Super es

  Marzec 8, 2010 at 7:53 pm

 7. Na Tytanie istnieje życie, ale troszkę ‚mniejsze’, looknij sobie na artykuł o tym tutaj:
  [link]http://www.mag.media.pl/byc-moze-ksiezyc-saturna-tetni-zyciem/[/link]

  Lukasz

  Kwiecień 17, 2010 at 1:05 pm

 8. Na Tytanie istnieje życie, ale troszkę ‘mniejsze’, looknij sobie na artykuł o tym tutaj:
  Życie na Tytanie

  Lukasz

  Kwiecień 17, 2010 at 1:06 pm

 9. hm pomyslmy nasz układ słoneczny wiemy o tym ze ma życie na ziemi na 100%. Wiemy tez ze nasza galaktyka ma 5miljonów lat a wszechswiat ma 13milionów 750tysiecy lat. Wiemy ze mars kiedys tez chciał stwozyc zycie ale nie uczymał atmoswery bo jest zbyt mały dlatego niby tam sa jakies bakterie. A tytan jest zbyt daleko słońca by mogło tam istniec zycie. Nie wierze w to chodz moze moze. Napewno we wszechswiecie istnieje zycie bardziej cywilizowane od naszego na 100% jesli wszechswiat ma 13mil 750tys lat to czemu nie mialo by tam istniec zycie bardziej cywilizowane niz my przeciesz moze istniec zycie w duzo starszej galaktyce niz nasza.

  Robs

  Wrzesień 7, 2010 at 6:12 pm

  • Taak…szukamy życia, obcych cywilizacji, kosmitów, a nie znamy nawet samych siebie… Nie wiemy skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy, przyjmujemy życie za pewnik, choć jest tak ulotne. A my wciąż zaczarowani tym co na zewnątrz prawie nie zaglądamy do tajemnic kryjących się wewnątrz naszych serc.

   counter108

   Wrzesień 7, 2010 at 7:51 pm

  • nie 13 milionow lat deklu bo sama Ziemia ma 4,5 miliarda lat. wszechswiat ma 15 miliardow z kawalkiem lat wiec nie pisz bzdur.

   sajmon

   Lipiec 7, 2012 at 1:12 pm

 10. Stek bzdur, życie na tytanie jest nie prawdopodobne, ze względu na ekstremalne temperatury sięgające -200C, ponad to brak tlenu w atmosferze jest również podważającym czynnikiem, nie mówiąc już o obecności śmiertelnie trującego cyjanowodoru w atmosferze. Co prawda jest ona dość gęsta, ale dzięki temu odbija ona promienie słoneczne przez co temperatury są niższe. Panuje tam także Anty efekt cieplarniany. Jeśli miało tam by się rozwinąć jakieś życie, to jedynie pod powierzchnią. Bardziej możliwe jest na księżycu Jowisza – Europie ze wzgląd na zamarznięty Ocean wodny, sądzę, że są tam kominy geotermalne które wywołują jednostki węgla tym samym podgrzewając ciecz – Takie warunki sprzyjają powstaniu życia. Niestety Europa nie posiada atmosfery, a jeśli już to jest ona znikoma, promieniowanie od Jowisza jest tym samym zabójcze.

  A co do zdjęć – nie widzę w nich nic charakterystycznego jeśli chodzi o postacie…

  Astronom5

  Wrzesień 21, 2010 at 6:39 pm

  • Mało pan wiesz, panie astronomie, a pańska nauka ukrywa skrzętnie fakt istnienia drobinek życia w próżni kosmicznej. Samo życie na ziemi w postaci niektórych ekstremofilów a także historia ziemi dostarcza dowodów na możliwość istnienia życia w kosmosie, ale próżno do pana cokolwiek mówić, bo z pańskiego wykładu bije wielepkowatość (czyli wie pan lepiej jako wielepek). To se pan tam bądź ignorant.

   komedia

   Wrzesień 30, 2010 at 9:17 pm

  • Życie nie koniecznie musi się rozwinąć w takiej formie jaką my znamy. Więc Panie Astronomie może się rozwinąć nawet w temperaturze -200C, a gazy dla nas szkodliwe mogą być dla kosmitów z Tytana NIEZBĘDNE DO ŻYCIA.

   naukowiec

   Luty 8, 2011 at 10:02 am

 11. Tlen nie jest konieczny do życia. Ponoć dla niektórych istnień jest to gaz trujący.

  Tiamat

  Wrzesień 30, 2010 at 8:05 pm

 12. Wonderful site. Plenty of useful info here. I am sending it to several friends ans also sharing in delicious. And of course, thanks for your effort!

  Pranie Wykladzin

  Lipiec 29, 2011 at 10:17 pm

 13. potwiedzam zdanie tiamat’a atmosfera tytan składa sie głównie z: metanu, i sub. organicznych
  PODOBNIE jak na naszej ziemi na początku jej istnienia i podobno pod skorupą tytana znajdują sie ogromne ilości wody w stanie CIEKŁYM a na pow. skorupy są oceany płynnego metanu

  Darekks

  Czerwiec 10, 2012 at 3:26 pm

 14. Przecież to twarz Jimi’ego Hendrixa : D

  Człowiek

  Czerwiec 3, 2013 at 11:43 pm

 15. tyle w temacie „humanoida” …

  Szukałem infa o możliwościach terraformacji Tytana przez ludzi i znajduje taki shit. Była już twarz na marsie, a teraz to. Ludzie zawsze doszukują się ludzkich kształtów gdzie ich niema. Najśmieszniejsze jest to, że ludzka budowa biologiczna odpowiada konkretnie Ziemi. Dlatego mało prawdopodobny aby kosmici byli do nas podobni. To znaczy … nie wykluczam, bo kosmos oferuje nieskończoną ilość kombinacji i przypadków, ale broda, pióro, turban … serio?

  Razjel666

  Czerwiec 17, 2014 at 3:06 pm

 16. So kann sich das Baby auch besser mit dem Tag-Nacht-Rhythmus
  auseinander setzen.

 17. Freunde bringen dich zum Lachen und Lachen ist ein wichtiger Faktor wenn es um Gesundheit geht!

  Arturo

  Maj 19, 2016 at 9:31 am

 18. Als Tipp kann erwähnt werden, wenn langsam gegessen und
  sich mehr Zeit für das Essen genommen wird, schneller
  eine Sättigung zum Vorschein kommt.

  Gesundheitsportal

  Maj 29, 2016 at 9:42 pm

 19. Deshlab sollte man den Spaziergang umdrehen, man fährt sein Kind aus,
  wenn es munter ist.

  Apotheken Umschau

  Czerwiec 15, 2016 at 3:32 am


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: